Η συμμετοχή του σχολείου μας στο 3ο Παγκρήτιο Σχολικό Τουρνουά Διαδικτυακού Σκακιού

Την Κυριακή 11 – 12 – 2022 πραγματοποιήθηκε η 1η Φάση του 3ου Παγκρήτιου Σχολικού Τουρνουά Διαδικτυακού Σκακιού. Το τουρνουά διοργανώθηκε από τις Διευθύνσεις και τα Γραφεία Φυσικής Αγωγής Π/θμιας & Δ/θμιας Εκπαίδευσης Χανίων, την Περιφέρεια Κρήτης. το Δήμο Χανίων, τη συνεργασία όλων των Υπευθύνων Φυσικής Αγωγής της Περιφέρειας Κρήτης και της Ένωσης Σκακιστικών Σωματείων Κρήτης.
Στην διοργάνωση συμμετείχαν άνω των 250 μαθητών/τριών Πρωτοβάθμιας & Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης από όλη την Κρήτη, 40 από τους οποίους αγωνίστηκαν στην κατηγορία Γυμνασίων-Λυκείων.
Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές μας Βάρδα Μιχάλη, Κουρίνο Μύρωνα, Μαρνέλλο Γιώργο και Φιορέντζη Δημήτρη, που συμμετείχαν στη διοργάνωση και εκπροσώπησαν επάξια το σχολείο μας σε μια δύσκολη κατηγορία με μεγάλο ανταγωνισμό.