Η συμμετοχή του σχολείου μας στους Ατομικούς Μαθητικούς Σκακιστικούς Αγώνες Περιφερειακής Ενότητας Λασιθίου

Με τρεις μαθητές έλαβε μέρος το σχολείο μας στους Ατομικούς Μαθητικούς Σκακιστικούς Αγώνες Περιφερειακής Ενότητας Λασιθίου: τον Παναγιώτη Χάκα από την Α΄ Γυμνασίου, τη Ζωή Καραβελάκη από τη Β΄ και τον Γιώργο Μαρνέλλο από τη Γ’. Και οι τρεις προκρίθηκαν στην επόμενη φάση της διοργάνωσης, τους Παγκρήτιους Σκακιστικούς Αγώνες που θα διεξαχθούν τέλος Μαρτίου. Μάλιστα, η Ζωή Καραβελάκη κατέλαβε την 1η θέση στα κορίτσια Β΄ Γυμνασίου και ο Γιώργος Μαρνέλλος την 1η θέση στα αγόρια Γ΄ Γυμνασίου και στη γενική κατάταξη της κατηγορίας του! Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου μας συγχαίρουν θερμά τα παιδιά μας για αυτήν την σημαντική τους διάκριση και τους ευχόμαστε καλή επιτυχία στη συνέχεια!