Ολοκληρώθηκαν με επιτυχία οι δύο πρώτες συναντήσεις στη Σχολή γονέων μας

Με μεγάλη ανταπόκριση από γονείς μαθητών όλων των σχολείων της πόλης μας πραγματοποιήθηκαν οι πρώτες συναντήσεις της Σχολής Γονέων που διοργανώνει το 3ο Γυμνάσιο Αγίου Νικολάου.

Τη Δευτέρα 27 Φεβρουαρίου οι κυρίες Μαριλένα Χατζάκη, Ψυχολόγος και Φωτεινή Καπαράκη, κοινωνική λειτουργός από το ΚΕΘΕΑ, μας ενημέρωσαν για το μείζον θέμα των εξαρτήσεων στην εφηβεία.

Την Τετάρτη 29 Φεβρουαρίου η κυρία Ντάρια Φουτάκη, υπεύθυνη του γραφείου ΣΕΠ στην Δευτεροβάθμια Διεύθυνση Εκπαίδευσης Λασιθίου μας παρουσίασε με τρόπο απόλυτα κατατοπιστικό τους δρόμους και τις επιλογές που υπάρχουν μετά το Γυμνάσιο και απάντησε στις ερωτήσεις μας.

Ακολουθούν περισσότερες συναντήσεις με ποικιλία θεμάτων, για αυτό μείνετε συντονισμένοι!