Η συμμετοχή του Σχολείου μας στο Ατομικό Σχολικό Πρωτάθλημα Σκακιού Νομού Λασιθίου

Την Κυριακή 5 Μαρτίου πραγματοποιήθηκε στην Ιεράπετρα το Ατομικό Σχολικό Πρωτάθλημα  Σκακιού  Νομού Λασιθίου. Διοργανωτής ήταν ο Σκακιστικός Όμιλος Ιεράπετρας με τη συνεργασία του Α.Ο.Λατώ της Ένωσης Σκακιστικών σωματείων Κρήτης και του ΝΠΔΔ ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α Ιεράπετρας. Αγωνίστηκαν μαθητές και μαθήτριες Δημοτικών, Γυμνασίων και Λυκείων από όλο τον Νομό Λασιθίου.

Από το 3ο Γυμνάσιο Αγίου Νικολάου συμμετείχαν η Ζωή Καραβελάκη και ο Γιώργος Μπρόκος από την Α΄Γυμνασίου, ο Μιχάλης Βάρδας από τη Β΄ και ο Μύρωνας Κουρίνος από τη Γ΄. Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων  τους  συγχαίρει θερμά για την εκπροσώπηση του σχολείου μας σε αυτή τη διοργάνωση. Ιδιαίτερα συγχαίρουμε τη Ζωή Καραβελάκη που πήρε το χρυσό μετάλλιο (1η θέση) στην κατηγορία των κοριτσιών της Α΄ Γυμνασίου και τον Μιχάλη Βάρδα για το ασημένιο μετάλλιο (2η θέση) στην κατηγορία αγοριών της Β΄ Γυμνασίου. Τους ευχόμαστε καλή επιτυχία και στην επόμενη φάση της διοργάνωσης στην οποία προκρίθηκαν, τους Παγκρήτιους Σχολικούς Αγώνες, οι οποίοι θα διεξαχθούν σύντομα στο Ρέθυμνο.