Μεγάλη η επιτυχία της δράσης εθελοντικής αιμοδοσίας του δικτύου μας στη μνήμη της Πελαγίας Καλύβα

Μεγάλη επιτυχία είχε η δράση του σχολικού μας δικτύου “Εθελοντισμός και Αλληλεγγύη” σε συνεργασία με την “Παρέα της Αγάπης” και την Αιμοδοσία του ΠΑΓΝΗ για τις ανάγκες της Παιδοογκολογικής κλινικής του ΠΑΓΝΗ στη μνήμη της μαθήτριάς μας Πελαγίας Καλύβα το Σάββατο 11 Μαρτίου 2023 στο Αμφιθέατρο των Γενικών Λυκείων Αγίου Νικολάου.

Η ανταπόκριση του κόσμου ήταν συγκινητική! 56 φιάλες αίμα και 31 δείγματα μυελού των οστών! Ευχαριστούμε όλους τους συμπολίτες και τις συμπολίτισσές μας για την προσφορά τους, τους/τις μαθητές/τριες που βοήθησαν καθώς και :

• το Σύλλογο Γονέων του σχολείου μας
  • το Ζαχαροπλαστείο Μέλισσα
  • την επιχείρηση αδερφοί Φιορέτζη ΟΕ για την προσφορά νερών και αναψυκτικών
  • τη ΣΕΔΕΔΑΝ για την παραχώρηση του χώρου

Η μικρή μαθήτρια θα μείνει για πάντα ζωντανή στη μνήμη όλων, καθώς η δράση αυτή αποφασίστηκε να καθιερωθεί στις 11 Δεκεμβρίου την ημέρα των γενεθλίων της.

Εθελοντισμός και αλληλεγγύη στην πράξη, λοιπόν!