Ο εορτασμός της Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού στο 3ο Γυμνάσιο Αγίου Νικολάου

Την Τετάρτη 4 Οκτωβρίου, στο πλαίσιο του εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού, οι μαθητές και οι μαθήτριες του 3ου Γυμνασίου Αγίου Νικολάου είχαν την ευκαιρία να έρθουν σε επαφή με διάφορα αθλήματα όπως είναι η κολύμβηση, το τένις, το ποδόσφαιρο, η ιστιοπλοΐα, το σκάκι, αλλά και η πεζοπορία.

Παράλληλα, πραγματοποιήθηκε η βράβευση της μαθήτριάς μας της Β΄ Γυμνασίου Ειρήνης Κερούλη, η οποία διακρίθηκε στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης, στην κατηγορία πανκορασίδων β΄ με δύο πανελλήνιες νίκες. Την οργάνωση και τον γενικό συντονισμό της όλης δράσης είχε ο καθηγητής Φυσικής Αγωγής του σχολείου μας κ. Εμ. Τσαμπανάκης.

Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου αισθάνονται την ανάγκη να ευχαριστήσουν :

• τον ΠΑΟΔΑΝ για την παραχώρηση του Δημοτικού Κολυμβητηρίου Αγίου Νικολάου
  • τους καθηγητές φυσικής αγωγής κ. Δημήτρη Μουζιούρα (ποδόσφαιρο), κ. Μαρίνα Λεβέντη και κ. Γιάννη Τζώρτζη (τένις)
  • τους κ. Δημήτρη Αλτσιάδη και Δημήτρη Μπούρα από τον Ιστιοπλοϊκό Όμιλο
  • τον κ. Γιώργο Μαγουλιανό, διαιτητή του ΑΟ ΛΑΤΩ, και τον κ. Νίκο Μαγουλιανό, παίκτη του ΑΟ ΛΑΤΩ, που εξοικείωσαν τους μαθητές και τις μαθήτριές μας με τις βασικές αρχές του σκακιού
  • τους Διευθυντές του ΓΕΛ Νεάπολης και 1ου Γυμνασίου Αγίου Νικολάου που διευκόλυναν τον καθηγητή τους κ. Μουζιούρα να συμμετάσχει στην όλη δράση