Το σχολείο μας στηρίζει την προσπάθεια του Ιατρικού Συλλόγου για τους πλημμυροπαθείς

ΕΚΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ

Αγαπητοί γονείς και μαθητές, έπειτα από την έκκληση που του ιατρικού συλλόγου Καρδίτσας για παροχή βοήθειας στους άστεγους και πλημμυροπαθείς συνανθρώπους μας που επλήγησαν στη Θεσσαλία, το σχολείο μας συλλέγει τα εξής είδη:

• μη συνταγογραφούμενα φάρμακα,
  • υγειονομικό υλικό (γάζες, χανσαπλάστ, οινόπνευμα αντισηπτικά κλπ.),
  • ατομικές ιατρικές συσκευές μετρήσεων και αναλώσιμα,
  • ατομικά είδη υγιεινής (οδοντόβουρτσες, οδοντόκρεμες, χτένες, σερβιέτες κλπ.)

Η συλλογή θα γίνει στο σχολείο μας από Τετάρτη μέχρι το πρωί της Παρασκευής 20 Σεπτεμβρίου ώρα 8.30 πμ, και στη συνέχεια θα παραδοθούν από εμάς στον ιατρικό σύλλογο Λασιθίου για να προωθηθούν. Παρακαλούμε να στηρίξουμε όλοι την προσπάθεια προκειμένου οι μαθητές μας να παίρνουν ουσιαστικά παραδείγματα και πρότυπα αλληλοβοήθειας και ανθρωπιάς.

Από την Διεύθυνση