Απόφαση ανάθεσης εκπαιδευτικής επίσκεψης στην Αθήνα για τη Γ΄ τάξη

Ακριβές αντίγραφο από το Βιβλίο Πράξεων Διευθυντή

του 3ου Γυμνασίου Αγίου Νικολάου

Σήμερα, Δευτέρα 4 Μαρτίου 2024 και ώρα 1.20 μμ συνεδρίασε η επιτροπή που συστήθηκε με την πράξη 12/27-2-2024 της Διευθύντριας του Σχολείου για την αποσφράγιση των προσφορών έπειτα από προκήρυξη για την τριήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη της Γ΄τάξης του σχολείου στην Αθήνα (24/4/2024 έως 28/4/2024). Παρόντες ήταν:

1. Χατζηπαναγιώτη Μαρία, διευθύντρια του 3ου Γυμνασίου Αγίου Νικολάου, πρόεδρος της επιτροπής
  2. Γεώργιος Κόκκας, εκπαιδευτικός του 3ου Γυμνασίου Αγίου Νικολάου
  3. Σαριδάκης Μιχαήλ, εκπαιδευτικός του 3ου Γυμνασίου Αγίου Νικολάου
  4. Κωστάκη Μαρία, πρόεδρος του Συλλόγου γονέων και κηδεμόνων
  5. Μαστοράκη Χριστίνα, μέλος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 3ου Γυμνασίου Αγίου Νικολάου
  6. Βάρδας Μιχαήλ, πρόεδρος του 15μελούς μαθητικού συμβουλίου
  7. Ζερβάκη Μαρία, μέλος του μαθητικού συμβουλίου.

Η επιτροπή διαπίστωσε πως έχουν κατατεθεί τρεις (3) εμπρόθεσμες προσφορές:

1) Landmarks Τravel 228 € Athens Atrium Hotel με ημιδιατροφή

258 € Whyndham Residence με ημιδιατροφή χωρίς φόρους

2) Kaldi Tours 219 € Golden Sun Hotel με πρωϊνό χωρίς φόρους και

259 € Whyndham Residence με ημιδιατροφή χωρίς φόρους

3) Agia Galini Travel 260 € με ημιδιατροφή στο ξενοδοχείο Athens Atrium hotel

Η επιτροπή αφού μελέτησε τις προσφορές διεξοδικά, έκρινε ότι καλύπτει όλα τα ποιοτικά και ποσοτικά κριτήρια όπως αναγράφονταν στην προκήρυξη η προσφορά του Landmarks Travel η οποία έδινε επιπλέον 3 δωρεάν εισιτήρια στους μαθητές και δυνατότητα πληρωμής μέσω εμβάσματος ή πιστωτικής κάρτας για όποιον γονέα το επιθυμεί και ομόφωνα αποφάσισε να αναθέσει τη μετακίνηση στο γραφείο Landmarks Τravel.

Κλείνεται η πράξη και υπογράφεται ως ακολούθως:

Η Διευθύντρια                                                                               Τα Μέλη

(ονοματεπώνυμο-σφραγίδα)                                      (Ακολουθούν 6 ονοματεπώνυμα)

Ακριβές αντίγραφο από την πράξη 13/4-3-2024 του Βιβλίου

Πράξεων Διευθυντή του 3ου Γυμνασίου Αγίου Νικολάου