Απόφαση ανάθεσης εκπαιδευτικής επίσκεψης στο Ρέθυμνο

Ακριβές αντίγραφο από το Βιβλίο Πράξεων Διευθυντή

του 3ου Γυμνασίου Αγίου Νικολάου

Σήμερα, Παρασκευή 15 Μαρτίου 2024 και ώρα 1.20 μμ συνεδρίασε η επιτροπή που συστήθηκε με την πράξη 14/13-3-2024 της Διευθύντριας του Σχολείου για την αποσφράγιση των προσφορών για την εκπαιδευτική επίσκεψη της ρητορικής ομάδας στους Παγκρήτιους Ρητορικούς Αγώνες στο πλαίσιο του Προγράμματος Σχολικών Δραστηριοτήτων (από Παρασκευή 19 Απριλίου έως Κυριακή 21 Απριλίου 2024). Παρόντες ήταν:

1. Χατζηπαναγιώτη Μαρία, διευθύντρια του 3ου Γυμνασίου Αγίου Νικολάου, πρόεδρος της επιτροπής
  2. Χατζηδάκη Καλλιόπη, εκπαιδευτικός του 3ου Γυμνασίου Αγίου Νικολάου
  3. Ρουμπελάκη Κλεάνθη, εκπαιδευτικός του 3ου Γυμνασίου Αγίου Νικολάου
  4. Κωστάκη Μαρία, πρόεδρος του Συλλόγου γονέων και κηδεμόνων
  5. Μαστοράκη Χριστίνα, μέλος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 3ου Γυμνασίου Αγίου Νικολάου
  6. Βάρδας Μιχαήλ, πρόεδρος του 15μελούς μαθητικού συμβουλίου
  7. Μπιλανάκη Εμμανουέλα, μέλος του μαθητικού συμβουλίου.

Η επιτροπή διαπίστωσε πως έχουν κατατεθεί τέσσερις (4) προσφορές. Η χαμηλότερη τιμή κάθε προσφοράς με σειρά ανοίγματος και με βάση την προκήρυξη του σχολείου και τις απαιτήσεις που έχουν τεθεί σε αυτή, έχει ως εξής:

1) Grand Tours 180 €

2) Costas Armyras Taxidia 170 €

3) Kalamaki Τravel 150 € ή 119,90 €

4) Eurotrans PC IKE 96 €

Όλες οι προσφορές ήταν εμπρόθεσμες.

Η επιτροπή αφού μελέτησε όλες τις προσφορές, με βάση τα ποιοτικά αλλά και ποσοτικά κριτήρια όπως αναγράφονταν στην προκήρυξη, έκρινε προσφορότερη την 4η προσφορά και ομόφωνα αποφάσισε να αναθέσει τη μετακίνηση στο γραφείο Eurotrans PC IKE.

Κλείνεται η πράξη και υπογράφεται ως ακολούθως:

Η Διευθύντρια                                                                               Τα Μέλη

(ονοματεπώνυμο-σφραγίδα)                                      (Ακολουθούν 6 ονοματεπώνυμα)

Ακριβές αντίγραφο από την πράξη 15/15-3-2024 του Βιβλίου

Πράξεων Διευθυντή του 3ου Γυμνασίου Αγίου Νικολάου